Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

Wentylator dachowy 1820m3/h-230V


1 140,46 PLN
Producent: VENTS GROUP
Kod producenta: VKH4E310
Kod kreskowy: 4823016284938
Waga: 10.200 kg
Dostawa od: 20.00 PLN
Do pobrania:
Deklaracja zgodnosci (wentylatory-dachowe-vkh).pdf  
Dokumentacja techniczno-ruchowa (wentylatory-dachowe-vkh).pdf  
Karta produktu (wentylatory-dachowe-vkh).pdf  

Zastosowanie

 

Wentylatory dachowe VKV I VKH mają zastosowanie w instalacjach wywiewnych różnego typu pomieszczeń. Wentylatory przystosowane są do montażu na podstawach dachowych izolowanych oraz tłumiących. Średnica lub przekrój kanałów wentylacyjnych uzależniona od wielkości i typu wentylatora.

 

Konstrukcja

 

Obudowa wentylatora jest wykona ze stali z polimerową powłoką.

 

Silnik

 

W wentylatorze stosowane są dwu-, cztero- i sześciobiegunowe, jedno lub trójfazowe asynchroniczne silniki z zewnętrznym wirnikiem o łopatkach zagiętych do tyłu. Dla wydłużenia okresu eksploatacji w silniku stosuje się łożyska kulkowe. Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora podczas procesu montażu każda turbina przechodzi dynamiczne wyważanie co zapewnia m.in. niski poziom szumu pracy wentylatora. Silnik w wentylatorze posiada klasę bezpieczeństwa: IP X4.

 

Regulacja prędkości

 

Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) jak również skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po parę jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

 

Montaż

 

Wentylator montowany jest bezpośrednio na powierzchni dachu lub na podstawie dachowej izolowanej lub tłumiącej ustawionej bezpośrednio nad kanałem wentylacyjnym. Do trwałego przymocowania wentylatora do podłoża lub podstawy służy kwadratowa płyta montażowa. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

 

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij