Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

Wentylator dachowy 1310m3/h-230V


941,69 PLN
Producent: VENTS GROUP
Kod producenta: VKMK250
Kod kreskowy: 4823016263179
Waga: 10.100 kg
Dostawa od: 20.00 PLN
Do pobrania:
Deklaracja zgodnosci (wentylatory-dachowe-vkmk).pdf  
Dokumentacja techniczno-ruchowa (wentylatory-dachowe-vkmk).pdf  
Karta produktu (wentylatory-dachowe-vkmk).pdf  

Zastosowanie

Wentylatory dachowe VKMK mają zastosowanie w instalacjach wywiewnych różnego typu pomieszczeń. Przeznaczone są do montażu na podstawach dachowych izolowanych oraz tłumiących. Wentylatory przystosowane są do przewodów wentylacyjnych o średnicy od 150 do 315 mm.

Konstrukcja

Obudowa wentylatora wykonana jest ze stali z polimerową powłoką. W modelach VKMKp zastosowano płaską płytę montażową.

Silnik

W wentylatorach wykorzystano jednofazowe silniki z zewnętrznym wirnikiem, o łopatkach zagiętych do tyłu. Dla wydłużenia okresu eksploatacji stosuje się łożyska kulkowe. Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora podczas procesu montażu każda turbina przechodzi dynamiczne wyważanie, co zapewnia m.in. niski poziom szumu pracy wentylatora. Silnik te posiada klasę bezpieczeństwa: IP X4.

Regulacja prędkości

Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) jak również skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po parę jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż

Wentylator montowany jest bezpośrednio na powierzchni dachu lub na podstawie dachowej izolowanej lub tłumiącej, ustawionej bezpośrednio nad kanałem wentylacyjnym. Do trwałego przymocowania wentylatora do podłoża lub podstawy służy kwadratowa płyta montażowa. Przyłączenie elektryczne oraz instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

 

Typ  Wydajność 
m3/h
 Poziom hałasu 
dB(A)/3m
 Obroty min-1   Moc W   Pobór prądu  Napięcie
 znamionowe V 
Zakres
 temperatury max  °C
Klasa
 zabezpieczenia 
VKMK250 1310 52 2790 194 0,85 230 -25 +50 IP X4

 

 

Wymiary (mm)
ØD ØD1 H L L1
248 400 249 590 450

 

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij