Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

SYGNALIZATOR GAZU (CZUJNIK GAZU) ''EL HOME'' GD-02A4 230V/50Hz z przewodem


64,45 PLN
Realizacja: Na stanie magazynowym
Producent: EURA-TECH
Kod producenta: A41A402
Kod kreskowy: 5905548275000
Waga: 0.390 kg
Dostawa od: 19.50 PLN
Do pobrania:
DEKLARACJA ZGODNOŚCI GD-02A4_2010-51.pdf  
INSTRUKCJA GD-02A4_blister_ELHOME.pdf  
KARTA KATALOGOWA GD-02A4.pdf  

Sygnalizator gazu GD-02A4 służy do ciągłego monitoringu obecności gazów wybuchowych w otaczającym go powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu maksymalnego bezpiecznego stężenia takich gazów. Instaluje się go w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo wycieku gazu z instalacji lub urządzeń nim zasilanych. 
 
Do prawidłowego działania nie wymaga żadnych innych dodatkowych urządzeń, przewodów zasilających ani baterii. Jest niewielki gabarytowo, zamknięty w jednej obudowie. Zastosowano w nim zaawansowany technologicznie czujnik półprzewodnikowy oraz elektroniczny układ kontrolny, pozwalające na osiągniecie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy stosunkowo niskiej cenie urządzenia. Z chwilą przekroczenia ustawionego fabrycznie stężenia gazu <25% z LEL*, zostaje włączona sygnalizacja alarmowa optyczna i akustyczna. Rozwiązanie takie zwiększa prawdopodobieństwo uchronienia użytkownika przed ryzykiem zatrucia lub eksplozji wyciekającego gazu. 
 
Gaz ziemny jest gazem bezbarwnym, o słabym zapachu i lżejszy od powietrza. W połączeniu z tlenem w powietrzu tworzy mieszaninę palną i wybuchową. Największe zagrożenie występuje podczas uwolnienia ze zbiornika czy nieszczelności kuchenki gazowej - zapłon może nastąpić od urządzeń znajdujących się powyżej, np. włącznika oświetlenia. 
 
Propan-butan (inaczej LPG) w stanie gazowym, w odróżnieniu od gazu ziemnego jest cięższy od powietrza, gromadzi się więc najpierw w dolnych partiach pomieszczeń, pozostałe zagrożenia są bardzo zbliżone.
 
Przykładowe wartości dolnych (LEL)* granic wybuchowości niektórych gazów: 
Gaz        LEL*
Metan     5,00% 
Propan    2,10% 
Butan     1,80%
*LEL (Lower Explosive Limit) - dolna granica wybuchowości gazów
 
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij