Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

Stycznik modułowy ze sterowaniem ręcznym, montaż na szynie 40A, styki 4NO


164,33 PLN
Realizacja: 1-5 dni
Producent: FILIPOWSKI
Kod producenta: ST40-40-M
Kod kreskowy: 5902431674001
Waga: 0.072 kg
Dostawa od: 19.50 PLN
Do pobrania:
deklaracja zgodności.pdf  
karta katalogowa.pdf  

Opis produktu

Stycznik modułowy ze sterowaniem ręcznym
Prąd 40 A.
Napięcie 250 V AC.


Elektromagnetyczny stycznik  w obudowie modułowej. Bezpośredni  montaż na szynie 35 mm.Styczniki elektromagnetyczne w obudowach modułowych do bezpośredniego montażu na szynie 35 mm. Dodatkowy manipulator na czołówce umożliwia ręczne sterowanie stykami stycznika, niezależnie od stanu cewki. Pozwala to na ręczne załączanie lub rozłączanie obwodów, np. podczas prac instalacyjnych/ konserwacyjnych.

Zasada działania stycznika 

Działanie stycznika uzależnione jest od ustawień przełącznika trybu pracy:

Pozycja „I” (górna pozycja)
Jeżeli cewka stycznika nie jest zasilona, to styki stycznika są zamknięte. Po podłączeniu zasilania stycznika przełącznik przestawia się samoczynnie w pozycję „Auto” i od tego momentu
działa w trybie automatycznym. Aby zablokować styki w pozycji załączonej niezależnie od zasilania stycznika, to w pozycji „I” należy przesunąć w lewo żółtą dźwignię blokady.Pozycja „Auto” (środkowa pozycja)
Podanie zasilanie załącza stycznik i zamyka styki. Po odłączeniu zasilania następuje wyłączenie stycznika i otwarcie styków.Pozycja „O” (dolna pozycja)
Styki stycznika pozostają otwarte niezależnie od obecności napięcia zasilania.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij