Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

Ściemniacz oświetlenia SCO-802-LED do źródeł światła LED, z pamięcią ustawień natężenia oświetlenia, z funkcją Softstart.


99,38 PLN
Realizacja: Na stanie magazynowym
Producent: FILIPOWSKI
Kod producenta: SCO-802-LED
Kod kreskowy: 5902431673936
Waga: 0.045 kg
Dostawa od: 19.50 PLN
Do pobrania:
Deklaracja CE.pdf  
Instrukcja obsługi.pdf  

Opis produktu


Zastosowanie: oświetlenie LED

Montaż: puszka podtynkowa Ø60

Max moc podłaczonych lamp: 150 W

Ściemniacz oświetlenia  z pamięcią ustawień natężenia oświetlenia, z funkcją Softstart
.

Uniwersalny ściemniacz oświetlenia SCO-802-LED przeznaczony jest do regulacji jasności ściemnialnych źródeł oświetlenia1, w szczególności oświetlenia LED, o mocy do 150 W2.

Pozostałe właściwości:

  • montaż w standardowej puszce instalacyjnej o średnicy ø60 mm;
  • możliwość podłączenia do każdej instalacji (zarówno 3-przewodowej, jak i 2-przewodowej, bez dostępnego przewodu neutralnego w puszce instalacyjnej);
  • wykorzystanie dowolnego przycisku chwilowego (również podświetlanego do włączania, wyłączania i regulacji jasności,
  • pamięć ustawionego poziomu jasności (także po zaniku i powrocie zasilania);
  • płynne rozjaśnianie i wygaszanie światła;
  • możliwość zaprogramowania minimalnego poziomu jasności (eliminacja zjawiska migania lamp LED przy niskich poziomach jasności);
  • wbudowane zabezpieczenie termiczne zapobiegające przeciążeniu ściemniacza. 

1 Warunkiem poprawnej pracy ściemniacza jest podłączenie ściemnialnych źródeł światła. Należy upewnić się czy na opakowaniu lub w instrukcji źródła światła znajduje się wyraźna informacja o możliwości regulacji jasności. Często jest ona przedstawiana w postaci jednego z dwóch poniższych symboli:


SCO-802-LED ściemniacz oświetlenia - informacje o podłączeniu

Z uwagi na dużą różnorodność konstrukcji ściemnialnych lamp LED może, w rzadkich wypadkach, zdarzyć się że wybrana lampa nie będzie poprawnie współpracować ze ściemniaczem SCO-802 LED. Do typowych objawów takich przypadków zaliczyć można: niski zakres regulacji i migotanie światła. W związku z powyższym zalecane jest przeprowadzenie próby przed zamontowaniem ściemniacza

2 Wartość orientacyjna. Graniczna wartość mocy uzależniona jest od konstrukcji oraz jakości podłączonych źródeł światła i w rzeczywistości może być znacząco niższa od podanej wartości.

Działanie
Załączenie oraz wyłączenie oświetlenia następuje po krótkim naciśnięciu przycisku chwilowego podłączonego do wejścia sterującego ściemniacza3. Długie naciśnięcie przycisku powoduje płynne4 rozjaśnianie lub ściemnianie światła. Kolejne, długie naciśnięcie przycisku zmienia kierunek działania:
rozjaśnianie → ściemnianie lub ściemnianie → rozjaśnianie.
Po osiągnięciu wartości minimalnej lub maksymalnej dalsze trzymanie wciśniętego przycisku nie zmienia już poziomu jasności. Jeżeli ściemniacz ustawiony jest na wartość maksymalną, to kolejne długie naciśnięcie spowoduje zmniejszanie poziomu jasności. Jeżeli ściemniacz ustawiony jest na wartość minimalną, to kolejne, długie naciśnięcie przycisku spowoduje zwiększenie jasności.
Poziom jasności ustawiony długim naciśnięciem przycisku zachowywany jest w pamięci nieulotnej ściemniacza. Włączenie światła poprzez krótkie naciśnięcie przycisku przywraca ustawiony wcześniej poziom jasności.

3 Jeżeli ustawiony jest niski poziom jasności to w momencie załączenia może nastąpić efekt mocniejszego rozjaśnienia światła, które następnie zostanie obniżone do ustawionej
wartości. Ma to na celu zapewnienie prawidłowego uruchomienia lamp LED. Światło załącza się w sposób płynny w czasie ok. 0,5÷1 sekundy.
4 Czas przejścia od wyłączenia do pełnego poziomu jasności przy długim naciśnięciu przycisku w ściemniaczu SCO-802 wynosi około 10 sekund. Rzeczywista charakterystyka
rozjaśniania/ściemniania uzależniona będzie od konstrukcji źródeł światła. Może zdarzyć się że proces ten nie będzie płynny, np. w początkowym zakresie regulacji następować
będą duże zmiany poziomu jasności, a w końcowym bardzo małe. 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij