Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

Regulator temperatury bez sondy, cyfrowy, zakres regulacji temp.: -25÷130°C, styk: 1Z, I=16A, 2 moduły


284,38 PLN
Realizacja: 1-5 dni
Producent: FILIPOWSKI
Kod producenta: RT-826
Kod kreskowy: 5908312594512
Waga: 0.135 kg
Dostawa od: 21.00 PLN
Do pobrania:
Deklaracja zgodności  
Instrukcja.pdf  

Przeznaczenie


Regulator temperatury służy do sterowania urządzeniami grzewczymi i wentylacyjnymi w celu utrzymania stałej temperatury otoczenia.   
       

Funkcje regulatora


* Tryb pracy: grzanie / chłodzenie.
* Korektcja wskazań ±9°C.
* Alarm przekroczenia temperatury  o 5°C od wartości ustawionej.
* Projekcja wartości aktualnie mierzonej temperatury. 
      
 

Działanie


Regulator, w zaleznosci od wybranego trybu pracy,  przeznaczony jest do sterowania urzadzeniami grzewczymi lub chlodzacymi. W trybie roboczym na wyswietlaczu wskazywana jest wartosc aktualnie mierzonej temperatury. Zamkniecie styku regulatora (zalaczenie sterowanego urzadzenia) sygnalizowane jest swieceniem LED czerwonej. Nastawy zadanej temperatury i histerezy  oraz trybu pracy dokonujemy za pomoca dwóch przycisków na czole regulatora. Przekroczenie temperatury o 5°C od nastawionej sygnalizowane jest pulsacją wyświetlacza. Opcjonalnie regulator realizuje dzwiekowa i wizualna sygnalizacje przekroczenia  temperatury mierzonej o 5°C powyżej ustawionej (np. w przypadku awarii sterowanego urządzenia lub "sklejenia" się styku regulatora.    
      
 

Tryby pracy


-H-   - tryb GRZANIE
Do czasu uzyskania żądanej temperatury otoczenia styk przekaźnika jest zamknięty (urządzenie grzewcze załączone). Osiągnięcie zadanej temperatury powoduje otwarcie styku (urządzenie grzewcze wyłączone). Spadek temperatury o wartość histerezy powoduje ponowne zamkniecie styku. Przekroczenie temperatury mierzonej o 5°C powyżej temperatury nastawionej sygnalizowane jest szybką pulsacją cyfr (wartość mierzona) na wyświetlaczu.

-Hb-   - tryb GRZANIE z funkcją alarmu [+5°C]
Jak w trybie -H-. W przypadku przekroczenia temperatury mierzonej o 5°C powyżej temperatury nastawionej zostanie załączony alarm dźwiękowy. Opcjonalnie możliwe jest podłączenie zewnętrznej sygnalizacji świetlnej działającej wspólnie z sygnalizacją dźwiękową.

-O-    - tryb CHŁODZENIE
Do czasu uzyskania żądanej temperatury otoczenia styk przekaźnika jest zamknięty (urządzenie chłodzące załączone). Osiągnięcie zadanej temperatury powoduje otwarcie styku (urządzenie chłodzące wyłączone). Podwyższenie temperatury o wartość histerezy powoduje ponowne zamkniecie styku. Spadek temperatury mierzonej o 5°C poniżej wartości histerezy sygnalizowany jest szybką pulsacją cyfr (wartość mierzona) na wyświetlaczu.


 

-Ob-    - tryb CHŁODZENIE z funkcją alarmu [-5°C]
Jak w trybie -O-. W przypadku spadku temperatury mierzonej o 5°C poniżej wartości histerezy zostanie załączony alarm dźwiękowy. Opcjonalnie możliwe jest podłączenie zewnętrznej sygnalizacji świetlnej działającej wspólnie z sygnalizacją dźwiękową.


 

Dane techniczne

zasilanie 230V AC
prąd obciążenia  <16A
styk separowany 1Z
zakres regulacji temperatury -25÷130°C
histereza - regulowana  1÷3°C
dokładność nastawy  1°C
dokładność pomiaru  ±1°C
czujnik temperatury  KTY 81-210
sygnalizacja dźwiękowa buzer DAP12
częstotliwość rezonansowa 2,4kHz
głośność 80dB
wyjście sygnalizacji wizualnej  otwarty kolektor (OC)
       napięcie podłączenia  12÷24V DC
       prąd <30mA
wyświetlacz 3×segmentowy LED 5×9mm
sygnalizacja załączenia styku  LED czerwona
sonda temperatury
       -25÷60°C RT
       60÷95°C RT2
pobór mocy  1,1W
temperatura pracy  -25÷50°C
przyłącze zaciski śrubowe 2,5mm²
wymiary 2 moduły (35mm)
montaż na szynie 35mm

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij