Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

RADIOWY STEROWNIK ROLET DOPUSZKOWY DWUKIERUNKOWY


179,20 PLN
Realizacja: 1-5 dni
Producent: ZAMEL
Kod producenta: EXL10000003
Kod kreskowy: 5903669207245
Waga: 0.056 kg
Dostawa od: 19.50 PLN
Do pobrania:
Instrukcja.pdf  

Sterownik rolet SRP-22 przeznaczony jest do sterowania roletami okiennymi lub innymi urządzeniami napędzanymi silnikami jednofazowymi 230 VAC. Sterowanie może być prowadzone bezprzewodowo z poziomu nadajników lub kontrolera exta life oraz przewodowo z poziomu przycisków żaluzjowych odbijających. Do sterowania przewodowego wykorzystuje się wejścia IN1 oraz IN2 konfigurowane w aplikacji mobilnej. Wejścia mogą działać w trybie sterowania lokalnego lub centralnego. W obu przypadkach można stosować przyciski żaluzjowe podwójne i pojedyncze. Dzięki komunikacji dwukierunkowej pomiędzy odbiornikiem a kontrolerem aktualny stan rolety wskazywany jest w aplikacji mobilnej za pośrednictwem odpowiedniej ikony oraz parametru „poziom zamknięcia”. Komunikacja dwukierunkowa umożliwia także parametryzację sterownika oraz zdalne dopisywanie nadajników (bez fizycznego dostępu do odbiorników). Algorytm kodowania ramek zapewnia bezpieczeństwo sterowania, co ma szczególne znaczenie w przypadku rolet okiennych i bram garażowych. SRP-22 poza kontrolerem może być równolegle sterowany z poziomu nadajników systemu exta life. Do odbiornika można wpisać większą liczbę nadajników co daje możliwość niezależnego sterowania z kilku miejsc. Urządzenie przeznaczone jest do montażu w puszkach instalacyjnych pod- i natynkowych. Odbiornik posiada zaimplementowaną funkcję zdalnej aktualizacji oprogramowania z poziomu kontrolera. Programowany czas ruchu rolety oraz możliwość zdefiniowania do czterech ustawień ulubionych dodatkowo zwiększają funkcjonalność sterownika.

Dwukierunkowość systemu, rozbudowane funkcje logiczne, szyfrowanietransmisji, możliwość zdalnej kontroli urządzeń, autodetekcja elementów czy bezpłatny autoupdate odbiorników to gama funkcjonalności, które z całą pewnością wyróżniająinteligentny dom exta life na tle innych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.

System exta life umożliwia komfortowe i sprawne sterowanie oświetleniem, roletami okiennymi, bramami wjazdowymi, ogrzewaniem oraz innymi urządzeniami elektrycznymi nie tylkoz poziomu nadajników radiowych, ale także za pomocą smartfonów i tabletów z dowolnego miejsca na świecie.

Sterownik SRP-22 pozwala na ustawienie rolet w dowolnej wybranej przez siebie pozycji. W każdej chwili można sprawdzić ustawienie każdej z rolet.

Inteligentny dom exta life steruje praca rolet koordynując ją z pracą oświetlenia. Rolety rano automatycznie się otwierają, a o zmierzchu zamykają. W tym samym momencie uruchamiane jest płynnie oświetlenie.

Odbiornik SRP-22 może być sterowany z wielu różnych nadajników jednocześnie zapewniając maksymalny komfort użytkownika.

Sterowniki rolet mogą być kontrolowane indywidualnie za pomocą przycisków lokalnych, grupowo, a także centralnie. Działanie każdego ze sterowników programowane jest indywidualnie.

SRP-22 pozwala na automatyczny update oprogramowania w urządzeniu. Dzięki temu automatyka nigdy się nie starzeje.

Symbol: SRP-22
Znamionowe napięcie zasilania: 230 V AC
Częstotliwość znamionowa: 50 / 60 Hz
Znamionowy pobór mocy: 0,45 W – czuwanie ( Standby )
Rodzaj sterowania: bezprzewodowe i przewodowe
Transmisja: radiowa, pasmo ISM 868 MHz ( 868,50 MHz )
Sposób transmisji: dwukierunkowa – 9600 bps
Kodowanie: algorytm oparty o klucz 128 bitowy
Zasięg działania: do 330 m w terenie otwartym
Sygnalizacja optyczna (transmisja / programowanie): dioda LED RGB
Maksymalna ilość sparowanych przycisków: 96 par
Informacja o aktualnym stanie odbiornika: tak-w aplikacji mobilnej EXTA LIFE ( % stopień zamknięcia rolety + ikona )
Tryby pracy przy współpracy z nadajnikami systemu
EXTA LIFE:
lokalny, centralny, 2 ustawienia „ulubione”
Tryby pracy przy współpracy z kontrolerem EFC-01: otwórz, zatrzymaj, zamknij
% stopień zamknięcia rolety ustawiany za pomocą suwaka
maksymalnie 4 ustawienia „ulubione”
Ilość wejść zewnętrznych: 2
Współpraca z przyciskami żaluzjowymi*: tylko przyciski żaluzjowe odbijające, przyciski pojedyncze lub podwójne
Tryby pracy dla wejścia zewnętrznego*: lokalny lub centralny – w przypadku trybu lokalnego i przycisku podwójnego możliwość wywołania 2 ustawień „ulubionych”
Czas ruchu rolety**: programowany w zakresie od 1 s do 10 min.
Parametry styków przekaźnika: 2NO 5 A / 250 V AC AC3 2500 VA (styki napięciowe)
Maksymalne obciążenie: 350 W (2 A) – klasa AC3
Wspierane silniki: jednofazowe 230 VAC z wyłącznikami krańcowymi lub przeciążeniowymi
Temperaturowy zakres pracy: -10 ÷ +55 °C
Stopień ochrony obudowy: IP20
Klasa ochronności: II
Wymiary: 47,5 x 47,5 x 20 mm
Waga: 0,040 kg
Zgodność z normami:

PN-EN 60669, PN-EN 60950, PN-EN 61000

PN-ETSI EN 300 220-1, PN-ETSI EN 300 220-2

* Tryb pracy wejść zewnętrznych (lokalny / centralny) jest programowany wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej przy współpracy z kontrolerem EFC-01.
Domyślnie wejścia są przystosowane do pracy w trybie lokalnym. Rodzaj przycisku (pojedynczy lub podwójny) może być programowany z poziomu
aplikacji mobilnej oraz sprzętowo (zwarcie wejść zewnętrznych). Ustawienia „ulubione” dla nadajników radiowych oraz wejść zewnętrznych (w trybie
lokalnym) mogą być programowane z poziomu aplikacji oraz z poziomu sterownika. Ustawienia „ulubione” programowane są niezależnie dla nadajników
radiowych i wejść zewnętrznych (lokalnych) oraz wywołań z poziomu aplikacji mobilnej
**Czas ruchu rolety programowany jest z poziomu sterownika lub z poziomu aplikacji mobilnej przy współpracy z kontrolerem EFC-01.

  

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij