Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

Przekaźnik sterowania radiowego, odbiornik bistabilny; 230V 5A; montaż w puszce 60


158,42 PLN
Realizacja: 1-5 dni
Producent: FILIPOWSKI
Kod producenta: RS-407B
Kod kreskowy: 5908312594468
Waga: 0.055 kg
Dostawa od: 19.50 PLN
Do pobrania:
Instrukcja.pdf  
Deklaracja zgodności.pdf  

Przeznaczenie
Elektroniczne przekaźniki radiowe służą  do zdalnego sterowania bram, rolet, oświetlenia, uzbrajania systemów alarmowych, itp. System zdalnego sterowania składający się z nadajnika (pilot) i odbiornika (przekaźnik). Istnieje możliwość współpracy wielu nadajników z jednym odbiornikiem oraz  pojedynczego nadajnika z wieloma odbiornikami. 
 

 
 

Działanie
Impuls spowodowany naciśnięciem przycisku na pilocie powoduje przesłanie kodowanego sygnału do odbiornika. Pilot posiada zabezpieczenie przed zerwaniem transmisji po puszczeniu przycisku. Dzieki temu nawet najkrótsza aktywacja funkcji powoduje transmisje pełnej ramki danych. Transmisja danych z pilota sygnalizowana jest miganiem czerwonej LED na pilocie. W chwili rozpoznania sygnału odbiornik zmieni położenie styku na przeciwne.


 

Odbiornik RS-407B współpracuje z dedykowanymi urządzeniami produkcji F&F: nadajnikami RS-P (pilot) i RS-N (nadajnik podtynkowy). W pamięci odbiornika można zapisać do 32 nadajników.
Zasięg działania systemu wynosi do 100m (zasięg działania zależy od wielu czynników, między innymi od: warunków atmosferycznych (wilgotność), charakterystyka terenu (odbicia), wysokości ułożenia odbiornika i nadajnika, oraz wszelkiego rodzaju przeszkód, np. ścian).
 

UWAGA!
Przed ostatecznym montażem odbiornika dokonać testów.
Odbiornik wyposażony jest w przycisk PROG umożliwiający powiązanie danego pilota/przycisku z odbiornikiem oraz kasowanie pamięci odbiornika.
 

Programowanie
Naciśnięcie i przytrzymanie przycisku PROG >5sek. powoduje wejście w stan programowania. Po wejściu w tryb uczenia odbiornik oczekuje na przychodzące transmisje z pilota (naciśnięcie wybranego przycisku pilota). Następuje weryfikacja programu. Jeżeli przycisk danego pilota nie był wcześniej zaprogramowany, to nastąpi zapis danych identyfikacyjnych. W czasie jednej otwartej sesji programowania odbiornika można przypisać wiele pilotów. Krótkie naciśnięcie przycisku Naciśnięcie i przytrzymanie przycisku PROG >8sek. powoduje wykasowanie pamięci. Po operacji kasowania z pamięci nieulotnej, usuwane sa wszystkie dane pilotów, a następnie pamięć formatowana jest do ponownego programowania.
    

Sygnalizacja odbiornika
LED czerwona
migająca losowo: tryb odbierania danych
migająca szybko: kasowanie pamięci
mignięcie długie: zapamiętanie funkcji (pilota)
mignięcie krótkie: funkcja (pilot) już zdefiniowana
3 mignięcia: pamięć pełna
długie mignięcie: formatowanie pamięci po włączeniu
czerwona krótkie mignięcie: test pamięci po włączeniu

LED zielona
migająca co 1sek.: tryb uczenia
mignięcie długie: aktywacja wyjścia  
     
 

Dane techniczne 

zasilanie 230V AC
prąd obciążenia  <5A
styk separowany 1Z
sygnalizacja odbioru / programowania  LED czerwona
sygnalizacja stanu styku  LED zielona
pobór mocy 0,8W
temperatura pracy  -25÷50°C
przyłącze 4×LY 1mm²  , l=10cm
wymiary śr. 55, h=13mm
montaż w puszce podtynkowej śr. 60

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij