Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)
1.png
WYPRZEDAŻ

PÓŁAUTOMAT MIG 270 IGBT 4X4 250A/60%


OSTATNIA SZTUKA !
2 638,35 PLN
Realizacja: 1-5 dni
Producent: FIRMA SPAW
Kod producenta: MIG270IGBT
Kod kreskowy: --
Waga: 0.000 kg
Dostawa od: 21.00 PLN
Do pobrania:
instrukcja obsługi.pdf  

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA MAGNUM MIG 270 SYNERGIA IGBT

Najwyższej klasy spawarka marki Magnum, w której zastosowano najlepsze i sprawdzone technologie oraz rozwiązania. Podawanie drutu realizuje cztero-rolkowy mechanizm podający (4x4) zapewniający stabilność procesu spawania nawet przy długich uchwytach spawalniczych. Urządzenie znajdują  zastosowanie w ciężkich warunkach produkcyjnych  (przemysłowych) jak i w warsztatach naprawczych.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka MIG 270 SYNERGIA
  • Przewód roboczy MIG/MAG MB24 3m
  • Przewód roboczy MMA, 2m
  • Przewód z zaciskiem masowym, 2m
  • Rolka prowadząca drut 0.8-1.0V do stali (zamontowana w podajniku) -  2szt
  • Dodatkowa rolka prowadząca do stali 1.0-1.2V - 2szt
  • Instrukcję obsługi.

Urządzenie MIG 270 SYNERGIA jest profesjonalnym, synergicznym półautomatem spawalniczym, przeznaczonym do ręcznego, elektrycznego spawania stali niskowęglowej, niskostopowej (MAG), stali stopowych (MIG) oraz aluminium i jego stopów. Urządzeniem można również spawać metodą MMA z wykorzystaniem topliwych elektrod otulonych. Przeznaczone jest do wszelkiego rodzaju prac spawalniczych w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych, fabrykach przemysłowych itp. Źródło prądu zostało zbudowane w oparciu o tranzystory IGBT, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu. Bardzo wysoka wydajność, przekładająca się bezpośrednio na mniejsze zużycie energii, oraz wysoka częstotliwość przełączania, zapewniają błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajności oraz wydłużają niezawodności źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania natomiast po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany. Czterotakt jest szczególnie przydatny w przypadku długich spoin jak również podczas prac gdy potrzebujemy dowolnie manewrować uchwytem np. podczas spawania rur. Po naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje zajarzenie łuku dopiero powtórne przyciśnięcie i puszczenie kończy proces.

SYNERGIA - funkcja ułatwiająca dobór optymalnych parametrów w procesie spawania. Za pomocą zaprogramowanych danych, automatycznie dobiera prędkość posuwu drutu do prądu spawania. Przyspiesza rozpoczęcie pracy, niweluje ryzyko niewłaściwych ustawień, które negatywnie wpływają na jakość i wygląd spoiny.

INDUKCYJNOŚĆ – umożliwia optymalizację procesu spawania w zależności od grubości spawanego elementu oraz warunków spawania. Zmniejszenie indukcyjności sprawia, że łuk staje się stabilniejszy i skoncentrowany a przez to większe wtopienie w materiał. Zwiększenie indukcyjności przydatne przy spawaniu cienkich elementów przyczynia się do powstawania bardziej płynnego jeziorka. Łuk staje się miękki, zmniejsza się ilość odprysków. Funkcja przydatna dla cienkich elementów oraz w procesie lutospawania aby uniknąć uszkodzenia ochronnej warstwy cynku.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

SPOT PUNKTOWE - funkcja przydatna w zakładkowym łączeniu cienkich blach a także wstępnego szczepiania np. przed spawaniem doczołowym. Wprowadza krótki impuls, dzięki czemu również niską emisję cieplną w strefie łączenia. Punkty szczepienia o równomiernym położeniu oraz jednakowych rozmiarach w dużym stopniu ułatwiają realizację procesu spawania.    

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

PODWOZIE JEZDNE - urządzenie wyposażono podwozie jezdne, które gwarantują dużą mobilność i możliwość przemieszczania spawarki w łatwy sposób. Podwozie pozwala też na zamontowanie butli z gazem, bez konieczności inwestowania w wózek spawalniczy.

EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.

Dane techniczne

ZASILANIE 400 V 50 Hz
PULS Nie
SPOOL GUN Nie
LUTOSPAWANIE Tak
SZPULA KG 5/15
SYNERGIA Tak
PODAJNIK DRUTU 4 ROLKI
2T/4T Tak
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0.8 / 1.0 / 1.2
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 40A/12V - 270A/29V
CYKL PRACY MIG 60% - 270A - 29V | 100% - 204A - 24,7V
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 60A/22,8V - 270A/31,2V
CYKL PRACY MMA 60% - 270A - 31,2V | 100% - 208A - 28,3V
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 69
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 20 C
WAGA URZĄDZENIA [kg] 35
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE Wentylator


 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij