Elektron Online

internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

MODUŁY AWARYJNE

W przypadku niespodziewanych sytuacji, związanych przede wszystkim z zanikami standardowego zasilania, rozwiązaniem, które zapewni wówczas stabilną pracę będą oświetleniowe moduły awaryjne. Urządzenia produkowane przez firmę Intelight mogą bezproblemowo działać w takich warunkach w czasie nawet do 3 godzin, choć dokładny czas pracy jest uzależniony od kilku czynników, w tym pojemności akumulatora. W zależności od konkretnego modelu, są one w stanie zasilać lampy fluorescencyjne o mocy dochodzącej nawet do 58 W.

Pozostałe parametry modułów awaryjnych

Wykorzystywane systemy oświetleniowe posiadają klasę szczelności IP20. Do zalet modułów awaryjnych zaliczyć można też szeroki zakres temperatury pracy, który maksymalnie może dochodzić nawet do 55 stopni Celsjusza. Część dostępnych akcesoriów jest także w stanie współpracować ze statecznikami elektronicznymi oraz magnetycznymi. Są to akcesoria produkowane w Polsce z zachowaniem norm jakości i bezpieczeństwa, co potwierdza chociażby oznaczenie CE.

Zalety wyboru modułów awaryjnych LED

Dzięki wykorzystaniu oświetlenia awaryjnego z wykorzystaniem źródła światła LED, można zyskać nie tylko bezpieczeństwo, ale też energooszczędne lampy, które będą stanowić korzystne rozwiązanie ekonomicznie dla inwestorów. Wpłynie to również korzystnie na środowisko naturalne, które w ten sposób będzie w mniejszy sposób obciążone poprzez zminimalizowaną produkcję energii.

Możliwości wykorzystania

Dzięki opisanym wcześniej cechom są one bardzo przydatne, pewne i stanowią ważny element zapewnienia bezpieczeństwa szczególnie użytkownikom budynków użyteczności publicznych, w tym chociażby obiektów sportowych i rozrywkowych, a także instytucji kulturalnych. W takich miejscach moduły awaryjne są stosowane przede wszystkim do wskazywania dróg ewakuacyjnych, co pozwala w łatwiejszy sposób przemieścić się w miejsce dalekie od strefy zagrożenia. Działanie akumulatorowe pozwala działać niezależnie od dostawy energii z sieci i tym samym zapewnić bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Widok:
Sortuj wg: nazwa cena
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij