Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

Laser płaszczyznowy, krzyżowy CL4B


2 201,70 PLN
Realizacja: 1-5 dni
Producent: TPI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Kod producenta: CL4B
Kod kreskowy: 5908263350502
Waga: 0.000 kg
Dostawa od: 19.50 PLN

Laser krzyżowy NIVEL SYSTEM CL4B

Opis:

Wielozadaniowy laser krzyżowy marki Nivel System to cztery płaszczyzny laserowe, każda w zakresie 360°. Sprzęt wyznacza idealnie spoziomowane linie referencyjne (dwie w poziomie i dwie w pionie). Dedykowany jest do wszelkich prac wykończeniowych i ogólnobudowlanych.. Jednoczesne wyświetlenie wszystkich płaszczyzn umożliwia określanie kąta prostego. Zablokowanie kompensatora sprawia, że instrument można pochylać i korzystać z linii skośnych. Wbudowany gwint statywu umożliwia pewne i stabilne mocowanie instrumentu na statywie, adapterze czy półce laserowej. Na szczególną uwagę zasługują wzmocnione elementy obudowy, które chronią sprzęt przed uszkodzeniami (uderzenia, wstrząsy).

 

- Dokładność i niezawodność – bardzo dobrze widzialna wiązka niebieskiego lasera gwarantuje komfortową pracę w każdych warunkach (wiązka jest klarowna i nie jest prześwietlona, nie męczy wzroku); sprzęt umożliwia pracę z dokładnością ±2 mm/10 m

- Wszechstronność i wielozadaniowość – 4 płaszczyzny laserowe (360°), kontrola prac budowlanych w zakresie 4 osi (4D), dolna wiązka lasera już na poziomie 19mm umożliwia poziomowanie podłóg czy układanie terakoty. Dodatkowa górna wiązka pozioma – to jeszcze więcej możliwości (np. przy pracach z karton-gipsem, sufity podwieszane).

- Cyfrowe wskazania – możliwość pracy z czujnikiem cyfrowym RD800 DIGITAL, na którym różnica wysokości prezentowana jest w milimetrach

- Szybkie poziomowanie – nowoczesny system magnetycznej kompensacji drgań zapewnia szybkie przygotowanie urządzenia do pracy, laser stabilnie wyznacza wiązkę, nawet na niestabilnej podstawie, a po zablokowaniu pozwala pracować ze skosami

- Jeszcze większy zasięg – funkcja pulsacyjna pozwala pracować z czujnikiem laserowym na zewnątrz budynków w dużych odległościach (średnica pracy 140m)

- Intuicyjna obsługa – łatwy i szybki w użyciu panel sterowania wraz z aplikacją na urządzenia mobilne (Bluetooth)

- Adapter laserowy – bezpieczne mocowanie nawet w trudnych warunkach na budowie, dodatkowo możliwość ustawienia na zadanej wysokości

- Wydajne zasilanie – akumulator Li-ion (4000mAh), możliwość ładowania w czasie pracy

- Odporny na uszkodzenia, trwały sprzęt – pancerna, wzmocniona metalowym korpusem obudowa, metalowe osłony głowic laserowych, gumowe narożniki amortyzują i chronią laser przed uszkodzeniami wskutek uderzeń i wstrząsów, sprzęt odporny na działanie kurzu i wody (IP54)

Łatwe i szybkie pomiary

Multilaser CL4B po włączeniu sam spoziomuje się i natychmiast gotowy jest do pracy. Generowana wiązka niebieskiego lasera jest 4 razy lepiej widzialna od wiązki czerwonej i nieznacznie cieńsza w porównaniu z wiązką zieloną. Dodatkowo światło niebieskie jest bardziej klarowne, co poprawia komfort pracy w przypadku małych czy mocno nasłonecznionych pomieszczeń. Ten kolor wiązki powoduje, że praca np. z polerowanymi płytkami nie męczy wzroku.

Uniwersalne zastosowanie

Sprzęt umożliwia pracę zarówno z wiązką poziomą, jak i pionową. Płaszczyzny mogą być wyświetlane wszystkie razem.

Niezawodny na budowie

Sprzęt jest odporny na działanie kurzu i wody (IP54). Ponadto korpus lasera został wzmocniony elementami metalowymi, dzięki czemu jest wytrzymały i sprawdzi się w trudnych warunkach na budowie.

Wygodna obsługa

CL4B posiada intuicyjny panel sterowania. Zarządzanie funkcjami, w tym precyzyjne wpasowanie wiązki, odbywa się szybko i skutecznie. Dzięki zastosowanemu modułowi Bluetooth użytkownik może sterować funkcjami lasera z pokładu urządzeń mobilnych. Całość uzupełnia kompaktowa obudowa, dzięki czemu laser jest poręczny, łatwy w instalacji na budowie oraz przy transporcie.

Specyfikacja:

- Wiązka laserowa - laser niebieski (505 nm), klasa 2

Dokładność - ±2,0mm/10m

Zasięg pracy - 30 m (70 m z czujnikiem)

Bluetooth - tak

- Pochylenie płaszczyzn - tak

Zakres samopoziomowania - ±3.0°

Generowane płaszczyzny - 2 x poziomo (360°), 2 x pionowo (360°)

Mocowanie na statywie - 1/4″, 5/8″

Zasilanie - Li-ion 3,7V (4000mAh)

Klasa odporności - IP54

Zakres temperatury pracy - -10°C do +50°C

Wymiary - 148 x 90 x 151 mm

Waga - 920g

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij