Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

Inwerterowa przecinarka plazmowa CUT 60 Magnum


3 099,00 PLN
Realizacja: 1-5 dni
Producent: FIRMA SPAW
Kod producenta: CUT-60
Kod kreskowy: --
Waga: 19.000 kg
Dostawa od: 21.00 PLN
Do pobrania:
Instrukcja obsługi Cut 40,60,100,160 plazma.pdf  

Urządzenia do ręcznego cięcia plazmą powietrzną przeznaczone są do ręcznego lub maszynowego cięcia plazmą powietrzną elementów przewodzących prąd elektryczny, wykonanych ze stali węglowych i stopowych, aluminium i jego stopów, mosiądzu, miedzi, a także żeliwa. Dzięki temu urządzenia te gotowe są do natychmiastowej pracy. Specjalne wyposażenie palnika umożliwia cięcie w miejscach trudnodostępnych i we wszystkich możliwych pozycjach.

Wszystkie urządzenia z nowej serii MAGNUM bazują na 60% sprawności spawania. Urządzenie może być zastosowane w procesach produkcyjnych, do prac warsztatowych, remontowych, a także cięcia złomu.

Przecinarki plazmowe z serii MAGNUM są profesjonalnymi urządzeniami, które mogą być zastosowane w ciężkich procesach produkcyjnych. Wszystkie urządzenia wyposażone są w przeciążeniowe zabezpieczenie termiczne, przewód masowy, zespół przygotowania powietrza, kabel zasilający. Zaletami tych przecinarek jest: mała masa i gabaryty, oraz płynna regulacja prądu cięcia zapewniająca wysoką jakość cięcia materiału.

Przecinarka plazmowa CUT 60 posiada stykowe zajarzenie łuku oraz łuk pilotujący.

 

W przecinarkach plazmowych zastosowany jest bezstykowy sposób zajarzenia łuku plazmowego za pomocą łuku pilotującego. Przecinarki mają zastosowanie wszędzie tam gdzie potrzebna jest duża szybkość, dokładność i jakość cięcia. Przecinarki posiadają 12 miesięcy gwarancji.

 

Dane techniczne:

- prąd cięcia: 60A

- maksymalna grubość cięcia: 23 mm

- napięcie zasialnia: 400V

- pobór mocy 60%: 12kVA

- napięcie łuku: 240V

- ciśnienie powietrza: 5 - 5.5 Bar

- pobór powietrza: 220l/min.

- szczelność obudowy: IP21

- sprawność: 60%

- waga: 19 kg

 

Przecinarki plazmowe wyposażone są w palnik plazmowy, przewód masowy, zespół przygotowania powietrza, kabel zasilający.

 

UWAGA:

Urządzenie oparte na podzespołach elektronicznych. Szlifowanie i cięcie metali w pobliżu może powodować zanieczyszczenie opiłkami wnętrza urządzenia, doprowadzając tym samym do jego uszkodzenia.

Wyżej wymienione uszkodzenie nie podlega naprawie gwarancyjnej!

 

W przypadku konieczności pracy w takim środowisku należy dokonywać czyszczenia urządzenia przez

przedmuchanie wnętrza spawarki sprężonym powietrzem.

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij