Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

Czujnik ruchu mikrofalowy, Un=230V AC, Imax=5A, P=1200W


88,56 PLN
Realizacja: 1-5 dni
Producent: FILIPOWSKI
Kod producenta: DRM-01
Kod kreskowy: 5908312593959
Waga: 0.090 kg
Dostawa od: 19.50 PLN
Do pobrania:
Instrukcja DRM-01.pdf  
FF034 DRM dek zgod CE.pdf  

Przeznaczenie
Czujnik ruchu służy do automatycznego, czasowego załączania oświetlenia w przypadku pojawienia się osoby lub innego obiektu w takich miejscach  jak  korytarze, podwórza, podejścia i podjazdy, garaże, itp.

Czujnik mikrofalowy pozwala na detekcję ruchu przez płyty drewniane, płyty kartonowo-gipsowe, szkło i tworzywa sztuczne.

Działanie
Czujnik DRM emituje i odbiera fale elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości 5,8Ghz. Czujnik wykrywa zmiany w odbiciu fal spowodowane przemieszczeniem się obiektu w obszarze detekcji. Czujnik wykrywa ruch obiektu do i od czujnika. Ruch w polu detekcji powoduje automatyczne załączenie oświetlenia. Od momentu załączenia ciągły ruch powoduje trwałe załączenie tego oświetlenia. Dopiero brak ruch w polu detekcji wyzwala czas podtrzymania oświetlenia. Ponowny ruch w polu detekcji i jego zanik w trakcie odmierzania czasu wyzwoli czas podtrzymania od początku. Charakter działania pozwala wykorzystać DRM jako czujnik obecności. Po nastawionym czasie oświetlenie zostanie wyłączone automatycznie. Czujnik ruchu wyposażony jest w automat zmierzchowy uniemożliwiający załączenie sterowanego oświetlenia w ciągu dnia. Stan detekcji i gotowość do załączenia oświetlenia aktywowane są dopiero po zmierzchu. Czas aktywacji czujnika może  być korygowany przez użytkownika potencjometrem. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji obszaru pola detekcji w zakresie  promienia 3-10m (dla h=2,5m) oraz regulacja czasu załączenia odbiornika w zakresie 5sek-12min. Załączenie odbiornika sygnalizowane jest świeceniem LED zielonej.Czujnik ruchu może pracować wewnątrz pomieszczeń. Czujnik pozwala na detekcję ruchu przez płyty drewniane, płyty kartonowo-gipsowe, szkło i tworzywa sztuczne. Zmiany temperatury nie wpływają na detekcję ruchu.

 


 

UWAGA!
Moc promieniowania mikrofalowego jest stosunkowo niska  i jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Jej wartość wynosi poniżej 10mW. Dla porównania kuchenka mikrofalowa i telefon komórkowy promieniują z mocą ok. 1000mW ( 100 razy mocniej).

 

Dane techniczne

zasilanie 180÷253V AC
prąd obciążenia  <5A
częstotliwość promieniowania mikrofalowego  5,8GHz
moc promieniowania <10mW
pole detekcji 360°
promień detekcji - regulowane (dla h=2,5m)  1÷10m
próg zadziałania - regulowany  45÷2000Lx
czas załączenia odbiornika - regulowany 5sek÷12min
opóźnienie załączenia  1sek
pobór mocy  0,9W
stopień ochrony  IP 20
temperatura pracy -25÷50°C
przyłącze zaciski śrubowe 1mm²
wymiary 46×93×42mm
montaż  dwa wkręty do podłoża


 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij