Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

Centrala wentylacyjna 350m3/h z nagrzewnicą elektryczną z motorem EC 1,5kW


Podwieszana nawiewno-wywiewna centrala wentylacyjna o wydajności 350 m3/h w izolowanej obudowie z nagrzewnicą elektryczną. Sprawność rekuperacji do 90%.
7 737,93 PLN
Producent: VENTS GROUP
Kod producenta: VUT350PEEC A11
Kod kreskowy: --
Waga: 65.000 kg
Dostawa od: 110.00 PLN
Do pobrania:
Deklaracja zgodności  
Dokumentacja techniczno-ruchowa  
Karta produktu  

Zastosowanie

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła to kompletne urządzenie, które zapewnia mechaniczną wymianę powietrza z jednoczesnym filtrowaniem powietrza nawiewanego. Centrala doprowadza do pomieszczeń powietrze świeże, a usuwa z nich powietrze zanieczyszczone. Powietrze zużyte, za pośrednictwem wymiennika przeciwprądowego, ogrzewa bezkontaktowo powietrze świeże, nawiewane. Centrala wyposażona jest w automatyczny by-pass, co eliminuje konieczność, w okresie letnim, zamiany wymiennika krzyżowego na wkład letni. Wykorzystanie silników EC pozwoliło zmniejszyć zużycie energii elektrycznej od 1,5 do 3 razy przy zachowaniu wysokiej sprawności oraz niskiego poziomu hałasu. Wszystkie modele, są przeznaczone do łączenia z okrągłym przewodem wentylacyjnymi o nominalnej średnicy: 160, 200 250, 315, 400 mm.

Warianty

VUT PE EC - model z nagrzewnicą elektryczną, z wentylatorami stałoprądowymi EC

Obudowa

Obudowa centrali wykonana jest ze stopu aluminiowo cynkowego, z wewnętrzną izolacją termiczną i akustyczną z wełny mineralnej o grubości 20 mm (dla urządzeń VUT 350, 600, 100) i 50 mm (dla urządzeń VUT 2000, 3000).

Filtr

Centrala wentylacyjna wyposażona jest w filtry o klasie filtracji G4 (wywiew) i F7 (nawiew).

Silnik

W centrali wykorzystywane są silniki prądu stałego o wysokiej sprawności, z zewnętrznym wirnikiem, wyposażone w wentylator z łopatkami zagiętymi do tyłu. Tego typu silniki są na dzień dzisiejszy najlepszym rozwiązaniem w dziedzinie oszczędzania energii. EC – silniki charakteryzują się wysoką sprawnością i optymalnym sterowaniem w całym spektrum prędkości obrotów. Niewątpliwą zaletą silnika EC jest jego wysoki KPD (osiąga 90%).

Wymiennik ciepła

Centrala wentylacyjna wyposażona jest w przeciwprądowy wymiennik ciepła wykonany z płyt polistyrenowych (dla urządzeń VUT 350, 600, 1000) i aluminiowy wymiennik krzyżowy (dla urządzeń VUT 2000, 3000). Centrala wyposażona jest w automatyczny by-pass, co eliminuje, w okresie letnim, konieczność zamiany wymiennika na wkład letni.. Pod blokiem rekuperatora znajduje się taca ociekowa, której zadaniem jest zbieranie i odprowadzanie kondensatu. Centrala wyposażona jest w system zabezpieczający urządzenie przed zamarznięciem.

Nagrzewnica

W centrali zamontowano elektryczną nagrzewnicę wtórną (VUT PE) lub nagrzewnicę wodną (VUT PW), które to w przypadku bardzo niskich temperatur zewnętrznych, mogą zostać włączone w celu ewentualnego dogrzania powietrza nawiewanego, do wartości zaprogramowanej przez użytkownika.

Sterowanie i automatyka

Centrala wentylacyjna posiada na wyposażeniu system automatyki z panelem sterującym za pomocą, którego użytkownik może zaprogramować czas pracy centrali, jej wydajność oraz temperaturę nawiewanego powietrza. Automatyka posiada ponadto zabezpieczenie przeciw zamrożeniowe wymiennika, które w przypadku niebezpieczeństwa zamarznięcia wymiennika, otwiera by-pass i uruchamia nagrzewnicę. Dzięki takiemu rozwiązaniu powietrze świeże (zimne) nie przechodzi przez wymiennik (jest podgrzewane przez nagrzewnicę), a powietrze zużyte (ciepłe) rozmraża wymiennik. Po podniesieniu temperatury wymiennika, by-pass jest zamykany, następuje wyłączenie nagrzewnicy a układ powraca do normalnego trybu pracy.

Funkcje automatyki VUT PE EC

- włączenie i wyłączenie urządzenia;
- możliwość ustawienia wartości temperatury nawiewanego powietrza;
- możliwość ustawienia prędkości obrotów wentylatora;
- podłączanie i sterowanie elektrycznymi przepustnicami powietrza;
- ustawienie dobowego i tygodniowego cyklu pracy urządzenia;
- zabezpieczenie przed przegrzaniem nagrzewnicy;
- zabezpieczenie przed przegrzaniem nagrzewnicy w momencie wyłączenia urządzenia;
- zabezpieczenie rekuperatora przed oblodzeniem;
- sterowanie by-passem centrali;
- system automatyki zabezpieczony przed krótkim zanikiem napięcia;
- kontrola stopnia zanieczyszczenia filtra (ustawienie okresu wymiany w kalendarzu).

Montaż

Centralę wentylacyjną można przymocować do podłoża lub do sufitu, za pomocą uchwytów wyposażonych w podkładki antywibracyjne. Urządzenie można zamontować tak w pomieszczeniach technicznych jak i w pomieszczeniach, które ono obsługuje. Wszystkie modele przeznaczone są do łączenia z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi o średnicy: 150, 160 i 200 mm. Urządzenie należy zamontować w taki sposób, aby zapewnić swobodny odpływ skroplin. Podczas montażu urządzenia należy pamiętać konieczności pozostawienia niezbędnego miejsca dla obsługi serwisowej.

 

Dane techniczne

Napięcie (V) 1~230
Moc wentylatora(W) 2 szt. x 51  
Pobór prądu wentylatora (A) 2 szt. x 1,2  
Moc nagrzewnicy (kW) 1,5    
Pobór prądu nagrzewnicy (A) 6,5    
Całkowita moc urządzenia (kW) 1,502    
Całkowity pobór prądu urządzenia (A) 7,05    
Wydajność (m3/h) 400    
Obroty (min-1) 2950  
Poziom hałasu [dB(A)/3m] 48  
Max. temp. pracy (°C) -25 +40  
Materiał obudowy stop cynkowo-aluminiowy
Izolacja 20mm, wełna mineralna
Filtr: wyciąg G4
dopływ F7 (EU7)
Średnica króćców przyłączeniowych (mm) Ø160 (150*)  
Waga 65    
Sprawność rekuperacji do 90%
Typ rekuperatora przeciwprądowy
Materiał rekuperatora polistyren

 

 

Wymiary urządzeń:

Typ Wymiary (mm)
ØD B B1 B2 B3 B4 H H1 L L1 L2
VUT 350 PE EC 149 485 415 596 132,5 220 285 130 1238 1286 948  

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij