Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

Automatyczny przełącznik faz z regulacją progów zadziałania, do współpracy ze stycznikami , 6 modułów


416,23 PLN
Realizacja: 3-4 tygodnie
Producent: FILIPOWSKI
Kod producenta: PF-451
Kod kreskowy: 5908312594031
Waga: 0.151 kg
Dostawa od: 21.00 PLN
Do pobrania:
Instrukcja.pdf  
FF006 PF dek zgod CE.pdf  

Przeznaczenie
Automatyczny przełącznik faz służy do zachowania ciągłości zasilania odbiornika jednofazowego w przypadku zaniku fazy zasilającej lub spodku jej parametrów poniżej normy.
 

Działanie
Przełącznik w bezpośrednim podłączeniu służy do zasilania obwodu jednofazowego, którego obciążenie nie przekracza 16A. Dla obwodów o obciążeniu powyżej 16A wykorzystujemy układ przełącznika i trzech styczników o odpowiednio dobranej obciążalności.
Na wejście przełącznika (L1, L2, L3, N) doprowadzone jest napięcie trójfazowe (3×230V+N). Na wyjście przełącznika (T1, T2, T3) kierowane jest napięcie jednofazowe (230V AC), tzn. napięcie fazowe jednej z faz. Układ elektroniczny przełącznika kontroluje wartości napięć doprowadzonych faz. Faza o prawidłowych parametrach kierowana jest na wyjście. Kolejność przełączania faz nie jest określona - na wyjście kierowana jest zawsze faza o najlepszych parametrach. Po spadku wartości parametrów tej fazy dopiero wtedy nastąpi przełączenie na kolejną, dobrą fazę. Czas przełączania (pojawienie się napięcia na wyjściu) po zaniku aktualnie załączonej fazy wynosi od 0,5 do 0,8sek (w tym czasie odbiorniki nie są zasilane). Wejście Uk służy do kontroli załączonych napięć. Układu pozwala na załączenie tylko jednej fazy. Zabezpiecza to przed jednoczesnym podaniem napięć dwóch faz na wyjście, co spowodować by mogło zwarcie międzyfazowe. Również w przypadku uszkodzenia stycznika (np. przerwa w obwodzie cewki, zawieszenie lub wypalenie styku roboczego) spowoduje przełączenie odbiornika na inną fazę, mimo iż w danej fazie napięcie jest prawidłowe. W przypadku zwarcia na stałe styków stycznika układ nie przełączy na inny stycznik mimo nieprawidłowego napięcia w tej fazie. Po włączeniu napięcia zasilania (przynajmniej jednej fazy) przez 2 sekundy układ bada prawidłowość przyłączonych napięć i dopiero po tym czasie załączy fazę na wyjście. Przełącznik posiada możliwość ustawienia dolnego (150V do 210V) i górnego (230V do 260V) progu napięciowego, przy którym nastąpi przełączenie. Do sygnalizacji optycznej służą diody LED: zielona - zasilanie; żółta - załączona faza na wyjściu.

 

Dane techniczne

napięcie wejściowe  3×230V+N
napięcie wyjściowe  230V AC
prąd  obciążenia   
      - układ bezpośredniego podłączenia  <16A
      - układ ze stycznikami   do obciążalności styków styczników
próg zadziałania  
      - dolny regulowany 150÷210V
      - górny regulowany 230÷260V
histereza 5V
błąd pomiaru napięcia  ±1%
czas przełączenia  0,5÷0,8sek
sygnalizacja zasilania  LED zielona
sygnalizacja wybranej fazy 3×LED żółta
temperatura pracy  -25÷50ºC
przyłącze  zaciski śrubowe 2,5mm²
wymiary 4 moduły (70mm)
montaż na szynie 35mm

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij