Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

Automatyczny przełącznik faz z fazą priorytetową, do współpracy ze stycznikami , 4 moduły


393,60 PLN
Realizacja: 1-5 dni
Producent: FILIPOWSKI
Kod producenta: PF-441
Kod kreskowy: 5908312594048
Waga: 0.151 kg
Dostawa od: 19.50 PLN
Do pobrania:
Instrukcja.pdf  
FF006 PF dek zgod CE.pdf  

Przeznaczenie
Automatyczny przełącznik faz służy do zachowania ciągłości zasilania odbiornika jednofazowego w przypadku zaniku fazy zasilającej lub spodku jej parametrów poniżej normy.
 

Działanie
Przełącznik w bezpośrednim podłączeniu służy do zasilania obwodu jednofazowego, którego obciążenie nie przekracza 16A. Dla obwodów o obciążeniu powyżej 16A wykorzystujemy układ przełącznika i trzech styczników o odpowiednio dobranej obciążalności.
Na wejście przełącznika (L1, L2, L3, N) doprowadzone jest napięcie trójfazowe (3×230V+N). Na wyjście przełącznika (T1, T2, T3) kierowane jest napięcie jednofazowe (230VAC), tzn. napięcie fazowe jednej z faz. Układ elektroniczny przełącznika kontroluje wartości napięć doprowadzonych  faz. Faza o prawidłowych parametrach kierowana jest na wyjście. Faza L1 jest fazą priorytetową, tzn. że jeżeli jej parametry będą prawidłowe, to faza ta będzie zawsze załączana na wyjście. W przypadku braku prawidłowych parametrów napięcia w fazie L1 lub jego zaniku, układ elektroniczny przełączy na wyjście fazę L2 (o ile jej parametry będą prawidłowe). W przypadku równoczesnego braku prawidłowych napięć w fazach L1 i L2 na wyjście zostanie załączona faza L3. W przypadku powrotu prawidłowego napięcia zasilania w fazie L1, układ załączy na wyjście tę fazę. Czas przełączania (pojawienie się napięcia na wyjściu) po zaniku aktualnie załączonej fazy wynosi od 0,5 do 0,8sek (w tym czasie odbiorniki nie są zasilane). Wejście Uk służy do kontroli załączonych napięć. Układ pozwala na załączenie tylko jednej fazy. Zabezpiecza to przed jednoczesnym podaniem napięć dwóch faz na wyjście, co spowodować by mogło zwarcie międzyfazowe. Również w przypadku uszkodzenia stycznika (np. przerwa w obwodzie cewki, zawieszenie lub wypalenie styku roboczego) spowoduje przełączenie odbiornika na inną fazę, mimo iż w danej fazie napięcie jest prawidłowe. W przypadku zwarcia na stałe styków stycznika układ nie przełączy na inny stycznik mimo nieprawidłowego napięcia w tej fazie. Po włączeniu napięcia zasilania (przynajmniej jednej fazy) przez 2 sekundy  układ bada prawidłowość przyłączonych napięć i dopiero po tym czasie załączy fazę na wyjście. Do sygnalizacji optycznej służą diody LED: zielona - zasilanie; żółta - załączona faza na wyjściu.
   
 

Dane techniczne

napięcie wejściowe  3×230V+N
napięcie wyjściowe  230V  AC
prąd  obciążenia   
      - układ bezpośredniego podłączenia  <16A
      - układ ze stycznikami   do obciążalności styków styczników
próg zadziałania  
      - dolny 195V
      - górny 250V
histereza 5V
błąd pomiaru napięcia  ±1%
czas przełączenia  0,5÷0,8sek
sygnalizacja zasilania  LED zielona
sygnalizacja wybranej fazy 3×LED żółta
temperatura pracy  -25÷50ºC
przyłącze  
      - dla punktów L1, L2, L3, N zaciski śrubowe 2,5mm²
      - dla punktów T1, T2, T3, Uk  zaciski śrubowe 1,5mm²
wymiary 4 moduły (70mm)
montaż na szynie 35mm

   

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij