Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

Automat zmierzchowy z wewnętrznym czujnikiem światłoczułym do załączania oświetlenia LED


93,48 PLN
Realizacja: 1-5 dni
Producent: FILIPOWSKI
Kod producenta: AZH-MINI-LED
Kod kreskowy: 5902431673967
Waga: 0.123 kg
Dostawa od: 19.50 PLN
Do pobrania:
74×105 FF AZH-MINI-LED inst E201204 PL.PDF  

Automat zmierzchowy AZH-MINI LED służy do sterowania źródłami światła LED lub innymi odbiornikami energii, które generują silne udary prądowe w momencie załączenia.

AZH-MINI-LED to automat zmierzchowy z wbudowanym czujnikiem światła, zamknięty w hermetycznej obudowie i specjalnie przystosowany do załączania oświetlenia LED.
Dzięki zastosowaniu elementu przełączającego, gwarantującego poprawną pracę przy impulsach prądowych do 120 A/20 ms. Automat AZH-MINI-LED z powodzeniem poradzi sobie z załączeniem i wyłączeniem oświetlenia LED, które pomimo swojej energooszczędności generuje silne udary prądowe w momencie załączenia skutecznie niszczące klasyczne przekaźniki.

Działanie
Automat umieścić w miejscu o stałym dostępie naturalnego światła dziennego, które zmianami swej intensywności będzie powodować załączanie i wyłączanie oświetlenia. Pora załączenia
oświetlenia może być ustawiona przez użytkownika za pomocą pokrętła znajdującego się wewnątrz urządzenia. Obrót w stronę „księżyca” – załączy później, obrót w stronę „słoneczka” – załączy wcześniej.
Automat posiada układ opóźniający załączenie i wyłączenie oświetlenia, niwelując w ten sposób wpływ zakłóceń (np. wyładowań atmosferycznych) na pracę automatu.


Automat zmierzchowy AZH-LED 230 V
Powyższe dane mają charakter orientacyjny i w dużym stopniu zależeć będą od konstrukcji konkretnego odbiornika (szczególnie dotyczy to żarówek LED, lamp energooszczędnych, transformatorów elektronicznych i zasilaczy impulsowych), częstotliwości załączeń oraz warunków pracy.

Dane techniczne:

Napięcie zasilania 100÷265 V AC
Tolerancja napięcia zasilania -10 ÷ 10 %
Maksymalny prąd obciążenia AC-1 16 A
Element wykonawczy przekaźnik
Konfiguracja styków 1 × NO
Separacja styku NIE
Odporność na prądy udarowe - współpraca z LED 160 A/20 ms
Próg zadziałania - regulowany 2 ÷ 1000 Lx
Histereza ok. 15 Lx
Opóźnienie zadziałania włączenia ok. 10 s
Opóźnienie zadziałania wyłączenia ok. 20 s
Przyłącze OMY 2×1 mm², długość 0,8 m
Pobór mocy 0,6 W
Temperatura pracy -25 ÷ 50 °C
Wymiary 42×64×30 mm
Montaż natynkowy
Stopień ochrony IP65 - hermetyczny
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij