Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

Automat zmierzchowy AZ-112-LED z zewnętrzną sondą, przekaźnik InRush16 A (160 A/20 ms)


127,92 PLN
Realizacja: 1-5 dni
Producent: FILIPOWSKI
Kod producenta: AZ-112-LED
Kod kreskowy: 5902431673523
Waga: 0.102 kg
Dostawa od: 19.50 PLN
Do pobrania:
Deklaracja CE.pdf  
Instrukcja obsługi.pdf  

Opis produktu

Zasilanie:                        195÷253 V AC 
Maksymalne obciążenie: 16 A (160 A/20 ms)
Montaż:                           na szynie 35 mm

Zmierzchowy włącznik  z sondą zewnętrzną Ø10 mm w komplecie.
Automatyczny, zmierzchowy włącznik światła służy do sterowania źródłami światła LED lub innymi odbiornikami energii w zależności od natężenia oświetlenia - wyłącza o świcie i załącza o zmierzchu.

Działanie
Automat zmierzchowy służy do automatycznego załączania oświetlenia ulic, placów, wystaw, reklam, itp. o zmierzchu i wyłączania tegoż oświetlenia o świcie. Dzięki zastosowaniu elementu przełączającego gwarantującego poprawną pracę przy impulsach prądowych do 120 A /20 ms, AZ-112-LED z powodzeniem poradzi sobie z załączeniem i wyłączeniem oświetlenia LED, które pomimo swojej energooszczędności generuje silne udary prądowe w momencie załączenia, skutecznie niszczące klasyczne przekaźniki.

Sondę zewnętrzną automatu umieścić w miejscu o stałym dostępie naturalnego światła dziennego, które zmianami swej intensywności będzie powodować załączanie i wyłączanie
oświetlenia. Pora załączenia oświetlenia może być ustawiona przez użytkownika potencjometrem. Obrót w stronę „księżyca” – załączy później, obrót w stronę „słoneczka” – załączy wcześniej. Automat posiada układ opóźniający załączenie i wyłączenie oświetlenia, niwelując w ten sposób wpływ zakłóceń (np. wyładowań atmosferycznych) na pracę automatu.

Tabela mocy

Zmierzchowy włącznik AZ-112

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij