Elektron Online

Internetowy sklep elektro-techniczny

zawartość koszyka (pusty)

Automat schodowy z funkcją sygnalizacji wyłączenia oświetlenia i przeciwblokadą, Un=230V, I=16A, 2 moduły


105,29 PLN
Realizacja: 1-5 dni
Producent: FILIPOWSKI
Kod producenta: AS-222T
Kod kreskowy: 5908312592129
Waga: 0.105 kg
Dostawa od: 19.50 PLN
Do pobrania:
FF002 AS ASO dek zgod CE.pdf  

Przeznaczenie
Automat schodowy służy do utrzymania włączonego oświetlenia korytarzy, klatek schodowych, lub innych obiektów przez określony czas, po upływie którego oświetlenie zostanie wyłączone automatycznie.

 

Działanie
Załączony wyłącznikiem chwilowym (dzwonkowym)  automat schodowy podtrzymuje oświetlenie przez czas ustawiony potencjometrem (od 0,5min. do 10min.),  po upływie którego następuje zredukowanie jasności oświetlenia o połowę na czas około 30 sek. Dopiero po tym czasie nastąpi całkowite wyłączenie oświetlenia (unika się nagłej ciemności, pozostaje czas na bezpieczne dojście do wyłącznika).  W czasie zredukowanej jasności ponowny sygnał wyłącznika załączy oświetlenie do pełnej jasności. Funkcja przeciwblokady nie pozwala na ciągłe świecenie oświetlenia po zablokowaniu włącznika schodowego, tzn. po zablokowaniu włącznika (np. zapałką) automat odmierzy zadany czas i wyłączy oświetlenie. Ponowne załączenie oświetlenia może nastąpić po usunięciu blokady.
 

UWAGA!
AS-222T nie może współpracować z lampami jarzeniowymi, świetlówkami kompaktowymi i innymi lampami z elektronicznymi zapłonnikami.

UWAGA!
AS-222T nie może współpracować z wyłącznikami podswietlanymi.     
 

Dane techniczne

zasilanie 230V AC
prąd obciąźenia <10A
opóźnienie wyłączenia - regulowane 0,5÷10min
czas podtrzymania swiecenia ze zredukowaną jasnością 30sek
opóźnienie zadziałania <1sek
przyłącze zaciski śrubowe 2,5mm²
pobór mocy 0,8W
temperatura pracy -25÷50°C
wymiary 2 moduły (35mm)
montaż na szynie 35mmTen serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij